Strona główna » Publikacje » Ex Libris Pracownika Socjalnego

Mo Ray, Judith Phillips, "Praca socjalna ze starszymi ludźmi"

praca_socjalna_ze_starszymi_ludzmiNiniejsza książka traktuje o pracy z ludźmi starszymi i ich rodzinami, a przeznaczona jest zarówno dla studentów, jak i praktyków pracy socjalnej. Może się także przydać tym wszystkim, którzy współpracują z pracownikami socjalnymi i chcieliby dowiedzieć się więcej o ich wkładzie w tę pracę.

Autorki mają za sobą rozległe doświadczenie w tej dziedzinie – są pracownicami socjalnymi, badaczkami oraz nauczycielkami gerontologii i pracy socjalnej.

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy kontekstu i opiera się przeważnie na literaturze gerontologicznej. W drugiej zajmujemy się zagadnieniami praktyki. W miarę możliwości, staramy się łączyć podejście zawodowe i gerontologiczne, a zarazem podważać utarte opinie na temat starości.

Każdy rozdział zaczyna się od podsumowania jego głównych tez przedstawiających czytelnikowi tematy i debaty ich dotyczące, z jakimi się zapozna. Kluczowe wyniki badań nad starością czytelnik znajdzie we wstawkach znajdujących się w każdym rozdziale zatytułowanych „Wnioski z badań naukowych”. Dział „Do refleksji” zaprasza czytelnika do namysłu nad treściami przedstawianymi w książce lub do odniesienia do własnego doświadczenia praktycznego.

Książka do nabycia także w księgarni internetowej IRSS. Zapraszamy!